Mnoho násobný zásah napajedleských hasičů 1. 7. 2019

1. 7. 2019

V pondělí 1. července 2019 napajedelští hasiči mnohonásobně zasahovali při likvidaci následků živelní pohromy - silné bouřky, která se Napajedly odpoledne prohnala.

Prvotní poplach byl vyhlášen krátce po odeznění bouřky v 16:46 hod., kdy byli hasiči vysláni ke spadlým drátům elektrického vedení na Chmelnici na louce za stolárnou. Hasiči vyjeli s cisternou a dopravním automobilem v celkovém počtu 1+7. Část hasičů zajistila ohrožený prostor a vyčkala příjezdu pohotovosti energetiků, další část byla odvelena na křižovatku pod zámkem, kde pomáhali řídit dopravu a asistovali otrokovickým hasičům při zásahu automobilového žebříku na poškozených střechách 3 okolních budov.

V 17:58 hod. byli napajedelští hasiči povoláni na Jiráskovu ulici k odstranění stromu spadlého na 2 osobní automobily. Během řešení této události byli hasiči v 18:43 hod. odesláni Krajským operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje ve Zlíně (KOPIS) do skladu pneumatik v areálu Slavia, odkud elektrická požární signalizace hlásila požár. Po prověření situace ve skladu pneumatik, kdy bylo zjištěno, že se jedná o planý poplach, se hasiči vrátili zpět k dořešení situace na Jiráskově ulici.

V 19:13 hod. byli napajedelští hasiči povoláni na Nábřeží k utržené střeše na bloku č. XI. Hasiči provedli ohraničení plechu spadlého ze střechy a provedli kontrolu poškozené střechy. Stav zbývající střechy byl vyhodnocen jako neakutní a byl ponechán na opravu odborné firmě.

Následně byli napajedelští hasiči vysláni KOPIS ke kontrole průjezdnosti hlavní silnice I/55 z Napajedel do Spytihněvi. Po provedení kontroly, kdy byla potvrzena průjezdnost silnice, se hasiči vrátili zpět na základnu.