Jdi na obsah Jdi na menu
 

Soustředění mladých hasičů 2011

 
     Jako každoročně i letos připravil Sbor dobrovolných hasičů v Napajedlích pro svůj kolektiv mladých hasičů a jejich příznivce prázdninové soustředění. Konalo se ve dnech 1. - 5. srpna 2011 v rekreačním středisku chata Camilla v Morkovicích - Slížanech, místní části Skavsko, v okrese Kroměříž.
     Zde se mladí hasiči připravovali na svou činnost v novém školním roce 2011/2012. Měli hasičský den, kdy soutěžili v hasičských kuželkách a hadicové štafetě. Také navštívili profesionální hasiče HZS na požární stanici v Kroměříži. Při sportovním dnu stříleli ze vzduchovky na špalíky i do terče, házeli granátem na cíl, házeli míčky krtečkovi do tlamy; mladší hasiči závodili ve skocích v pytli a všichni společně soutěžili v uzlování. Navštívili také morkovické koupaliště, nezapomněli ani na hry v lese a sportovní míčové hry na hřišti (fotbal, volejbal aj.).
     Chutné pokrmy pro nás, stejně jako loni, připravovali Hanka a Kamil, a to k všeobecné spokojenosti. O program se postarali vedoucí Alena, Zdeněk a Pepa - mladí hasiči i rodinný tým Baroňů měli stále co dělat, takže se nikdo nemusel nudit. Nevynechala se ani noční hra - nejdřív se do lesa nikomu moc nechtělo, ale svítící tyčinky vše usnadnily. Pobyt na soustředění mladí hasiči zakončili táborákem s opékáním špekáčků a vyhodnocením soutěží.
     Účastníci soustředění prožili 5 letních dnů v příjemném prostředí. Již teď přemýšlí, kam se vypraví v příštím roce.
 

Náhledy fotografií ze složky Soustředění mladých hasičů 2011