Jdi na obsah Jdi na menu
 

Slavnostní nástup 2011

4. 5. 2011
 
     Ve středu 4. května 2011 uspořádal Sbor dobrovolných hasičů v Napajedlích slavnostní nástup u příležitosti svátku svatého Floriána, patrona hasičů. Nástup se nekonal nikde jinde než na Masarykově náměstí, kde socha tohoto světce stojí.
     Nástup začal zahoukáním hasičské cisterny. Napajedelští hasiči nastoupili pod velením zástupce velitele R. Laumana, který následně podal hlášení veliteli P. Škopíkovi. Ten přivítal starostku města Ing. I. Brabcovou, přítomné členy SDH Napajedla a přihlížející spoluobčany a seznámil je s důvody, proč se zde napajedelští hasiči vlastně sešli. Připomněl legendu o Floriánovi, římském vojákovi, který tajně pomáhal pronásledovým křesťanům. Když byl roku 304 n. l. prozrazen, odmítl se vzdát křesťanské víry, a proto mu byl na krk přivázán mlýnský kámen a byl svržen do řeky Enže. Protože byl umučen ve vodě, stal se patronem proti požárům a vodě. Závěrem P. Škopík vyzval všechny občany, aby v našem městě nedali šanci "ohnivému kohoutu zakokrhat".
     Na slova P. Škopíka navázala starostka města, která ocenila záslužnou a náročnou činnost napajedelských hasičů. Po malé kulturní vložce, kdy členka SDH A. Škopíková přednesla Modlitbu hasiče, položili zástupci SDH Napajedla a starostka města kytice k Floriánově soše. Pak již následoval povel k rozchodu a závěrečné zahoukání cisterny.
 

Náhledy fotografií ze složky Slavnostní nástup 2011