Jdi na obsah Jdi na menu
 

Nový prapor napajedelských hasičů

 
     V rámci oslav 130 let dobrovolné požární ochrany v Napajedlích, které proběhly 1. září 2012, požehnal napajedelský farář nový hasičský prapor. Prapor si nechali hasiči za finanční podpory města Napajedla vyšít u firmy David Kadleček - DAKS v Sehradicích.
 
kopie---p1220941.jpg
 
     Líc praporu je v hasičské barvě (královská modř). Uprostřed je nový znak napajedelských hasičů složený ze znaku města Napajedla a znaku dobrovolných hasičů. Nad znakem je identifikace hasičů, pod znakem rok založení. V rozích praporu jsou umístěny vždy úhlopříčně proti sobě malé znaky města Napajedla a Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Mezi rohovými znaky jsou vodorovně i svisle vedeny zlaté linky.

 

 p1220935.jpg

     Rub praporu je v barvě města Napajedla (červená vínová). Uprostřed praporu se nachází postava svatého Floriána, patrona hasičů, který drží ochrannou ruku nad nejvýznamnější budovou ve městě, napajedelskou radnicí. Kolem Floriána je vyšito hasičské heslo "Bohu ku cti, bližnímu ku pomoci, vlasti ku prospěchu". V rozích jsou stejně jako na lícové straně malé znaky města a SHČMS, pouze zrcadlově obracené.
 
     Po 130 letech  mají napajedelští hasiči, třetí nejstarší hasiči ve zlínském okrese, konečně svůj vlastní prapor.