Jdi na obsah Jdi na menu
 

Ukázka protipovodňové bariéry

31. 5. 2011

     V úterý 31. května 2011 se členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla společně s profesionálními kolegy z jednotky Hasičského záchranného sboru podniku Fatra a.s. a se zástupci Služeb města Napajedla a oddělení životního prostředí napajedelského Městského úřadu zúčastnili ukázky protipovodňové bariéry. Mobilní 2-komorovou protipovodňovou bariéru plněnou vodou Ju-Za SPECIAL PVC 80/10, která bude součástí protipovodňových opatření na pravém břehu řeky Moravy, předvedli v areálu a.s. Fatra zástupci firmy Zahas a Juta. 10-ti metrovou bariéru tvoří dvoukomorový tubus-plášť PP 100, 2 vnitřní plnící komory PVC, 4 plnící ventily C 52 a vypouštěcí ventily. Bariéry s maximální záplavovou výškou 80 cm lze dle potřeby libovolně napojovat.