Požár lesního porostu 6. 3. 2019 v Pohořelicích

6. 3. 2019

Ve středu 6. března 2019 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k požáru lesního porostu v Pohořelicích. Jednotka vyjela ve 21:51 hod. v počtu 1+5 s cisternou Avia D75 (CAS 8 - HZL 325). Při příjezdu na místo zásahu (vykácená lesní plocha nad příjezdovou cestou k rekreačnímu středisku Hájenka) již byla přítomna jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Otrokovice s cisternou Tatra 815 Ternno (CAS 20) , která zahájila dohašování zbylých ohnisek po pálení klestí pomocí vysokotlakého proudu. Napajedelští hasiči na pokyn velitele zásahu vytvořili jeden útočný proud D a zapojili se do dohašování z horní části vykácené plochy. Dále členové jednotky osvětlili místo zásahu pomocí osvětlovacího stožáru a za použití ženijního nářadí provedli rozhrabání ohnisek požáru. Na místo zásahu se dostavila také Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Pohořelice s dopravním automobilem Iveco Daily, která pomocí ženijní nářadí pomáhala v dohledávání a rozhrabování zbylých ohnisek. Po ukončení hasebních prací se hasiči vrátili zpět na základnu.