Technická pomoc (domnělý požár) na Masarykově náměstí v Napajedlích 3. 3. 2018

3. 3. 2018

V sobotu 3. března 2018 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k domnělému požáru na Masarykově náměstí v Napajedlích. Poplach byl vyhlášen ve 22:37 hod., jednotka vyjela v počtu 1+3 s cisternou Avia D75 (CAS 8). Po příjezdu na místo zásahu (pražírna kávy) již byla přítomna jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Otrokovice s cisternou Tatra 815 Terrno (CAS 20), která hledala zdroj zakouření. Napajedelští hasiči se připojili k pátrání otrokovických hasičů. Následně majitel provozovny nalezl roztavenou elektrickou průtokovou baterii na dřezu, která byla zdrojem zakouření. Po kontrole baterie a zadokumentování události se hasiči vrátili zpět na své základny.