Technická pomoc - poškozená střecha na Malině v Napajedlích 30. 10. 2018

V úterý 30. října 2018 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k poškozené střeše na Malině v Napajedlích. Poplach byl vyhlášen v 5:59 hod., jednotka vyjela v počtu 1+6 s cisternou Avia D75 (CAS 8). Po příjezdu na místo zásahu (řadový rodinný dům na Janáčkově ulici) jednotka zjistila silným větrem poškozenou a částečně srolovanou plechovou střechu hrozící pádem. Hasiči proto provedli ohraničení a uzavření okolních prostor, které byly pádem střechy ohroženy. Po zklidnění větru a příjezdu posilové jednotky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Otrokovice s cisternou Tatra 815 Ternno (CAS 20) a potřebným vybavením hasiči společně rozřezali poškozenou část střechy a postupně ji pomocí lan spustili dolů. Zbývající část střechy provizorně zajistili s tím, že si majitelé domu musejí nechat střechu opravit odbornou firmou. Po ukončení zásahu se hasiči vrátili zpět na základnu.

Foto ze zásahu ZDE.

Další informace na stránkách Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje ZDE.