Požár trávy v sadu u Pohořelicic 18. 8. 2018

18. 8. 2018

V sobotu 18. srpna 2018 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k požáru trávy v sadu u Pohořelic. Poplach byl vyhlášen v 11:23 hod., jednotka vyjela v počtu 1+4 s cisternou Avia D75 (CAS 8). Při příjezdu na místo zásahu (sad mezi Pohořelicemi a Leopoldovem) již byla přítomna jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje (HZS ZLK) z požární stanice Otrokovice s cisternami Tatra Ternno (CAS 20) a Tatra 815-7 (CAS 30). Napajedelští hasiči ihned po příjezdu vytvořili 1 útočný proud C a 1 útočný proud D a pustili se do hašení požáru. Po vyčerpání vody byla napajedelská cisterna opakovaně doplněna z cisterny Tatra 815-7 (CAS 30) HZS ZLK z centrální stanice Zlín, která se později dostavila na místo zásahu, spolu s Jednotkou sboru dobrovolných hasičů obce Pohořelice s dopravním automobilem Iveco Daily. Po dokončení veškerých hasebních prací se hasiči vrátili zpět na své základny.

Fotografie ze zásahu ZDE.

Další informace na internetových stránkách Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje ZDE.