Požár strniště na poli pod Pohořelicemí 30. 7. 2018

30. 7. 2018

V pondělí 30. července 2018 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k požáru strniště na poli s obilím pod Pohořelicemi. Poplach byl vyhlášen v 16:54 hod., jednotka vyjela v počtu 1+3 s cisternou Avia D75 (CAS 8). Při příjezdu na místo zásahu již byla přítomna jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje (HZS ZLK) z požární stanice Otrokovice s cisternou Tatra Ternno (CAS 20). Zároveň s napajedelskými hasiči se na místo dostavila cisterna Tatra 815-7 (CAS 30) HZS ZLK ze stanice Otrokovice a Jednotka sboru dobrovolných hasičů Kvítkovice s cisternou Liaz (CAS K25). Dále se na místo dostavila další velkokapacitní cisterna Tatra 815-7 (CAS 30) HZS ZLK z centrální stanice Zlín. Napajedelští hasiči ihned po příjezdu vytvořili jeden útočný proud D a pustili se spolu s ostatními jednotkami do hašení strniště, na které se požár rozšířil od kombajnu provádějícího sklizeň. Po dokončení veškerých hasebních prací se hasiči vrátili zpět na své základny.

Fotografie ze zásahu ZDE.