Požár rodinného domu v Halenkovicích 24. 9. 2018

24. 9. 2018

V pondělí 24. září 2018 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k požáru rodinného domu v Halenkovicích. Poplach byl vyhlášen ve 4:58 hod., jednotka vyjela v počtu 1+2 s cisternou Avia D75 (CAS 8). Napajedelští hasiči dorazili na místo zásahu společně s cisternou Tatra 815 (CAS 30) Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Halenkovice a cisternou Tatra 815 Ternno jednotky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Otrokovice. Vzápětí se dostavili cisterna Tatra 138 (CAS 32) JSDHO Halenkovice a cisterna Tatra 815-7 HZS ZLK z PS Otrokovice. Po vyhlášení II. stupně požárního poplach velitelem zásahu se ještě dostavili cisterna Tatra 815 (CAS 32) Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Spytihněv, cisterna Tatra 815 Ternno Jednotky sboru dobrovolných hasičů Otrokovice a cisterna MAN (CAS 24) Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Babice. Napajedelští hasiči ihned po příjezdu na místo události vytvořili na pokyn velitele zásahu dva útočné proudy C z rozdělovače halenkovických hasičů (z CAS 32) a zahájili hašení hořícího domu z jeho levé strany, později z levé zadní strany, částečně za použití vzduchových dýchacích přístrojů. Druhý napajedelský proud C obsluhovali hasiči z dalších přítomných jednotek. Během hašení doplnila napajedelská CAS vodu do halenkovické CAS 32. Po ukončení většiny hasebních prací byla napajedelská jednotka v rámci snižování sil a prostředků na místě zásahu spolu s většinou dalších jednotek odeslána velitelem zásahu zpět na základnu. Na místě byla ponechána místní jednotka na drobné dohašování a dohlídku.

Fotografie ze zásahu ZDE.

Další informace na internetových stránkách Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje ZDE.