Požár lesního porostu ve Žlutavě 8. 4. 2018

8. 4. 2018

V neděli 8. dubna 2018 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k požáru lesního porostu ve Žlutavě. Poplach byl vyhlášen v 16:04 hod., jednotka vyjela v počtu 1+3 s cisternou Avia D75 (CAS 8). Po příjezdu na místo události (porost v lese nad žlutavským lomem směrem na Novou dědinu o rozloze cca 10 x 10 metrů) zde již byly přítomny jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Otrokovice s cisternou Tatra Terrno (CAS 20) a Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Žlutava s dopravním automobilem Iveco Daily. Na uhašení požáru byl nasazen jeden proud C z otrokovické cisterny. Požár byl rychle zlikvidován a po ukončení zásahu se jednotky vrátily zpět na své základny.