Požár digestoře na Masarykově náměstí v Napajedlích 13. 2. 2018

13. 2. 2018

V úterý 13. února 2018 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k požáru digestoře na Masarykově náměstí v Napajedlích. Poplach byl vyhlášen v 15:45 hod., jednotka vyjela v počtu 1+3 s cisternou Avia D75 (CAS 8). Po příjezdu na místo události (Penzion Baltaci) napajedelští hasiči prvotním průzkumem zjistili, že se jedná o požár, který vznikl v digestoři v bytě ve 3. nadzemním podlaží. Požár byl uhašen už před příjezdem hasičů správcem objektu pomocí jednoho sněhového přenosného hasícího přístroje. Po příjezdu jednotky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Otrokovice s cisternou Tatra Terrno (CAS 20) byl prostor překontrolován pomocí termokamery a byla rozebrána izolace ve střeše nad bytem z důvodu provedení kontroly, zda se nenacházejí na místě další skrytá ohniska požáru. Na místo se dostavil také pracovník zjišťování příčin požáru (vyšetřovatel) Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, který provedl další šetření. Na místě byla dále přítomna Městská policie Napajedla. Po ukončení veškerých prací se jednotky vrátily zpět na své základny.