Požár balíku sena v Napajedlích 13. 6. 2018

13. 6. 2018

Ve středu 13. června 2018 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k požáru balíku sena v Napajedlích. Poplach byl vyhlášen v 9:46 hod., jednotka vyjela v počtu 1+3 s cisternou Avia D75 (CAS 8). Po příjezdu na místo události (nedaleko cyklostezky na levém břehu řeky Moravy mezi silničním a železničním mostem) jednotka zjistila hořící samostatně stojící balík sena na posečené louce. Souběžně s napajedelskými hasiči se na místo dostavila jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Otrokovice s cisternou Tatra Terrno (CAS 20). Hasiči na pokyn velitele zásahu provedli rozhrnutí balíku a nechali ho kontrolovaně vyhořet. Poté provedli prolití zbytků doutnajícího sena vodou pomocí 1 proudu D a následně se vrátili zpět na základnu.

Fotografie ze zásahu ZDE.