Komínový požár v Halenkovicích 6. 2. 2018

6. 2. 2018

V úterý 6. února 2018 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni ke komínovému požáru v Halenkovicích. Poplach byl vyhlášen v 8:15 hod., jednotka vyjela v počtu 1+2 s cisternou Avia D75 (CAS 8). Po příjezdu na místo události (rodinný dům v Halenkovicích) zde již byly přítomny jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Otrokovice s cisternou Tatra Terrno (CAS 20) a Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Halenkovice s cisternou Tatra 815 (CAS 30), které provedly vyčištění kotle a komína od žhavých uhlíků a sazí a rozebrání části střechy pro důkladné zkontrolování skrytých ohnisek požáru. Poté dohlíželi na vychladnutí topidla a spalinové cesty. Napajedelští hasiči tvořili zálohu na místě události a následně byli velitelem zásahu odesláni zpět na základnu.