Požár slámy na poli v Karlovicích 3. 8. 2017

3. 8. 2017

Ve čtvrtek 3. srpna 2017 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla opět povoláni k požáru pole a slámy v Karlovicích, stejně jako předešlý den. Poplach byl vyhlášen v 11:21 hod., jednotka vyjela v počtu 1+2 s cisternou Avia D75 (CAS 8). Při příjezdu na místo zásahu již byla přítomna jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje ze stanice Otrokovice s cisternami Tatra Ternno (CAS 20) a Tatra 815-7 (CAS 30), která provedla uhašení hořící slámy. Napajedelští hasiči rozhrabali slámu na malou vrstvu, aby bylo zamezeno zapaření a dalšímu samovznícení slámy. Po likvidaci požáru se na místo dostavil traktor, který provedl zaorání slámy do pole. Poté se jednotky vrátily zpět na své základny.