Požár garáže vedle rodinné domu ve Lhotě 6. 12. 2017

6. 12. 2017

Ve středu 6. prosince 2017 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k požáru  garáže vedle rodinného domu ve Lhotě. Poplach byl vyhlášen v 18:33 hod., jednotka vyjela v počtu  1+4 s cisternou Avia D75 (CAS 8). Po příjezdu na místo zásahu zde již byla přítomna Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Lhota s dopravním automobilem Ford Transit, která zjistila, že se jedná o drobné zahoření v garáži a provedla lokalizaci požáru pomocí dvou přenosných hasicích přístrojů práškových, a jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Otrokovice s cisternami Tatra 815 Ternno (CAS 20) a  Tatra 815-7 (CAS 30), která provedla dohašení skrytých ohnisek požáru pomocí jednoho proudu C a zkontrolovala místo termokamerou. Prvotnímu šíření ohně zabránil majitel domu pomocí sněhu. Na cestě byla také cisterna Tatra 815-7 (CAS 30) Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Zlín, která byla po cestě odvolána zpět na základnu. Napajedelští hasiči tvořili zálohu na místě události a následně byli velitelem zásahu odesláni zpět na základnu.

Další informace na internetových stránkách Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje: http://www.hzscr.cz/clanek/majitel-s-pomoci-snehu-omezil-sireni-plamenu-a-zabranil-vetsim-skodam.aspx