Likvidaci kmene stromu hrozícího pádem na zahradu u slepého ramene Německé 13. 7. 2017

Ve čtvrtek 13. července 2017 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla požádáni občany o pomoc při odstranění stromu poškozeného bleskem, který hrozil pádem na zahradu ve vnitřním oblouku slepého rameny řeky Moravy Německé. Jednotka vyjela v 17:15 hod. v počtu 1+1 s dopravní automobilem Fiat Ducato (DA-L1Z). Po příjezdu na místo zásahu (již v katastrálním území obce Spytihněv) byla zjištěna naštípnutá 1 část rozdvojeného kmene stromu o průměru cca 60 cm hrozící pádem na zahradu v chatové oblasti. Jednotka s využitím osobní pomoci provedla pomocí řetězové motorové pily Husqvarna pokácení nebezpečné části kmene s tím, že likvidaci si již majitel zahrady provede sám. Po ukončení zásahu se hasiči vrátili zpět na základnu.