Domnělý požár na Kalvárii v Napajedlích 15.1.2017

15. 1. 2017

V neděli 15. ledna 2016 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k domnělému požáru lesního porostu na Kalvárii v Napajedlích. Poplach byl vyhlášen v 19:39 hod., jednotka vyjela v počtu 1+4 s cisternou Avia D75 (CAS 8). Po příjezdu na místo události zde již byla přítomna hlídka Policie ČR z obvodního oddělení Napajedla. Naše jednotka zjistila, že se jedná o planý poplach. Skupina mladých lidí si zde dělala táborák, jako součást oslav nového roku. Dále se na místo dostavila jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Otrokovice s cisternou Tatra Terrno (CAS 20). Po nahlášení na operační středisko, že se jedná o planý poplach byla odvolána cisterna HZS ZLK ze stanice Otrokovice Tatra 815-7 (CAS 30) a cisterna MAN (CAS 24) Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Babice. Po zadokumentování události se i napajedelští hasiči vrátili na základnu.