Požár po výbuchu v restauraci v Napajedlích

22. 3. 2015

V neděli 22. března 2015 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k požáru po výbuchu kotle v restauraci v Napajedlích. Poplach byl vyhlášen v 17:05 hod. Jednotka vyjela v počtu 1 + 3 s cisternou Avia D 75 (CAS 8). Při příjezdu na místo zásahu již byla přítomna jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Otrokovice s cisternou Renault Midlum (CAS 20), která prováděla průzkum.  Později se na dostavila také Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Babice s cisternou MAN (CAS 24). Členové JSDHM Napajedla na pokyn velitele zásahu pomohli otrokovickým hasičům s rozvinutím a obsluhou vysokotlakého proudu z otrokovické cisterny a následně vytvořili záložní vedení „C“ z napajedelské cisterny, obojí z důvodu silného zakouření za použití vzduchových dýchacích přístrojů. Po uhašení požáru pomohli Policii ČR s dopravní uzávěrou náměstí z důvodu příletu vrtulníku Letecké záchranné služby pro těžce zraněnou ženu. Dále pak napajedelští hasiči asistovali vyšetřovatelům Policie ČR při ohledání místa události a pomáhali otrokovickým kolegům při osvětlení prostor zasažených výbuchem a následným požárem. V osvětlování objektu pokračovali napajedelští hasiči i po odjezdu jednotky HZS ZLK, a to až do ukončení práce vyšetřovatelů Policie ČR. Restauraci pak zůstala střežit hlídka Policie ČR a napajedelští hasiči se vrátili na základnu.

Další informace na internetových stránkách Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje: http://iframe.hzszlk.eu/clanek/3965/popalenou-zenu-transportoval-vrtulnik/