Požár nakladače na Prusinkách

21. 5. 2015

Ve středu 21. května byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k požáru v zemědělském družstvu v Napajedlích, Prusinkách. Poplach byl vyhlášen v 1:05 hod. Jednotka vyjela v počtu 1 + 2 s cisternou Avia D 75 (CAS 8). Při příjezdu na místo zásahu již byla přítomna jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Otrokovice s cisternami Tatra 815 Terrno (CAS 20) a Tatra 815 (CAS 32), která prováděla hašení hořícího kolového nakladače 1 proudem C vodou a následně také 1 proudem C pěnou. Současně s JSDHM Napajedla se dostavila také Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Babice s cisternou MAN (CAS 24). Členové JSDHM Napajedla na pokyn velitele zásahu pomohli otrokovickým hasičům s obsluhou proudu C s pěnotvornou proudnicí a při doplňování vody do otrokovické cisterny z nadzemního hydrantu. Po likvidaci požáru se napajedelští hasiči vrátili zpět na základnu.

Další informace na internetových stránkách Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje: http://www.hzscr.cz/clanek/nocni-pozar-znicil-kolovy-nakladac.aspx