Požár hospodářského stavení v Halenkovicích

26. 7. 2015

V neděli 26. července 2015 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k požáru hospodářského stavení v Halenkovicích. Poplach byl vyhlášen ve 2:15 hod. Jednotka vyjela v počtu 1 + 1 s cisternou Avia D 75 (CAS 8). Při příjezdu na místo zásahu již byla přítomna Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Halenkovice s cisternami Tatra 815 (CAS 30) a Tatra 138 (CAS 32) a jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Otrokovice s cisternou Tatra 815 Ternno (později také s cisternou Tatra 815 - CAS 32), které prováděli hašení požáru. Napajedelští hasiči se na pokyn velitele zásahu zapojili do hašení obsluhou 1 proudu C vedeného z halenkovické cisterny a následně se podíleli na rozebírání uskladněného ohořelého dřeva. Po likvidaci požáru se členové JSDHM Napajedla v rámci snižování sil a prostředků na místě události vrátili zpět na základnu.

Další informace na internetových stránkách Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje: http://www.hzscr.cz/clanek/v-horicim-staveni-byly-dve-tlakove-lahve.aspx