Požár chaty na Německém

4. 4. 2015

V sobotu 4. dubna 2015 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k požáru chaty na Německém v katastru obce Spytihněv. Poplach byl vyhlášen v 1:24 hod., jednotka vyjela v počtu 1 + 1 s cisternou Avia D75 (CAS 8). Při příjezdu na místo zásahu byla již přítomna jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Otrokovice s cisternami Tatra 815 Terrno (CAS 20) a Tatra 815 (CAS 32), která provedla uhašení požáru podhledu chaty a přilehlého dřeva pomocí 1 proudu C z plovoucího čerpadla, a dále Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Babice s cisternou MAN (CAS 24) a Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Spytihněv s dopravním automobilem Ford Transit. Následně se ještě dostavila cisterna Škoda 706 (CAS 25) JSDHO Spytihněv. Napajedelští hasiči tvořili zálohu na místě události a následně se na pokyn velitele zásahu vrátili zpět na základnu.

Další informace na internetových stránkách Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje: http://www.hzscr.cz/clanek/pozar-uskladneneho-dreva-u-chaty-zpusobila-zavada-na-elektroinstalaci.aspx