Domnělý požár v areálu Slavia v Napajedlích

10. 1. 2015

V sobotu 10. ledna 2015 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k domnělému požáru skladu v areálu Slavia v Napajedlích. Poplach byl vyhlášen v 11:04 hod. Jednotka vyjela v počtu 1 + 2 s cisternou Avia D 75 (CAS 8). Při příjezdu na místo zásahu již byla přítomna jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Otrokovice s cisternou Tatra 815 Terrno (CAS 20), která prováděla vnější kontrolu budovy skladu, ze které přišel signál elektrické požární signalizace (EPS) o domnělém požáru. Z důvodu nefunkčnosti univerzálních klíčů příslušníci HZS ZLK za asistence napajedelských hasičů provedli násilné vniknutí do objektu skladu a následně společně provedli kontrolu skladu. Po nalezení signalizujícího čidla EPS a jeho opakované poruše vyčkali otrokovičtí hasiči příjezdu vedoucího skladu a správce budovy, aby zajistili odstranění poruchy čidla. Členové JSDHM Napajedla se na pokyn velitele zásahu vrátili na základnu.