Únik vody na Nábřeží v Napajedlích 6.9.2014

6. 9. 2014

V sobotu 6. září 2014 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k unikající vodě z bytu v Napajedlích. Poplach byl vyhlášen v 18:15 hod. Jednotka vyjela v počtu 1 + 2  s cisternou Avia D 75 (CAS 8). Při příjezdu na místo zásahu (panelový dům na sídlišti Nábřeží) již byla přítomna hlídka Policie České republiky, obvodní oddělení Napajedla, a Městské policie Napajedla. Průzkumem byl zjištěna unikající voda pode dveřmi z bytu ve 4. patře. Únikem byly promáčeny byty v nižších podlažích. Voda zatékala i do prostoru výtahu a hrozila zatečením do elektroinstalace bytů v nižších podlažích. Po opakovaných pokusech dotlouci se na uživatele bytu, z kterého voda unikala a o kterých se spoluobčané domnívali, že nejsou doma, se podařilo dotyčné probudit. Při kontrole bytu bylo zjištěno pouze několik centimetrů vody v předsíni a koupelně s tím, že k dalšímu úniku již nedochází. Přesto je zřejmé, že příčinou byl únik vody z koupelny tohoto bytu. Hasiči provedli vypnutí jističe výtahu, poučili poškozené občany o potřebě vyschnutí případných zasažených elektroinstalací a po zadokumentování události společně s přítomnými policisty se vrátili zpět na základnu.