Požár skladovací haly v Otrokovicích

29. 6. 2014

V neděli 29. června 2014 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k požáru skladovací haly v Otrokovicích. Poplach byl vyhlášen v 16:18 hod., jednotka vyjela v počtu 1 + 5  s cisternou Avia D75 (CAS 8) a dopravním automobilem Fiat Ducato. Při příjezdu na místo zásahu (odpadový materiál ve skladovací hale v areálu PSG v Otrokovicích - Kvítkovicích) byla již přítomna jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Otrokovice s cisternami Tatra 815 Terrno (CAS 24) a Tatra 815 (CAS 32), Jednotka sboru dobrovolných hasičů Kvítkovice s cisternou LIAZ 101 (CAS K25) a dopravní automobilem Renault Master, Jednotka sboru dobrovolných hasičů Otrokovice s cisternami Tatra 815 (CAS 32) a Avia 75 (CAS 8) a dopravním automobilem Landrover Freelander a jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z centrální požární stanice Zlín s cisternou MAN (CAS 20) a vysokozdvižnou plošinou Bronto na podvozku Volvo (AVP 42). Následně se ještě dostavila Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Halenkovice s cisternou Tatra 138 (CAS 32) a technickým automobilem Opel Movano. Napajedelští hasiči pomáhali s obsluhou vodního děla (monitoru) na vysokozdvižné plošině, doplňovali vodu z hydrantu do cisterny Tatra 815 JSDH Otrokovice za použití vlastní cisterny a podíleli se na dohašování ohnisek požáru, z důvodu silného zakouření za použití vzduchových dýchacích přístrojů. Po ukončení zásahu se hasiči vrátili zpět n a základnu.

Další informace na internetových stránkách Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje: