Požár skladu odpadu v Otrokovicích - Kvítkovicích

18. 6. 2013

V úterý 18. června 2013 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k požáru skladu odpadu v Otrokovicích - Kvítkovicích. Poplach byl vyhlášen ve 4:36 hod., jednotka vyjela v počtu 1 + 3  s cisternou Avia D75 (CAS 8). Při příjezdu na místo zásahu (skladovací hala v areálu PSG) byla již přítomna jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Otrokovice s cisternou Renault Midlum (CAS 24) a Jednotka sboru dobrovolných hasičů Kvítkovice s cisternou LIAZ 101 (CAS K25) a dopravním automobilem Renault Master. Následně se dostavila také Jednotka sboru dobrovolných hasičů Otrokovice s cisternou Tatra 815 (CAS 32). Napajedelští hasiči se zapojili do hašení požáru pomocí jednoho proudu C vedeného z kvítkovické cisterny, z důvodu silného zakouření za použití vzduchových dýchacích přístrojů, a dále pomáhali s průzkumem požářiště a s vytvořením přívodního vedení z nástěnného hydrantu na doplňování vody do zasahující cisterny. Po ukončení zásahu se hasiči vrátili zpět na základnu.