Požár klestí nad vlakovým nádražím v Napajedlích

3. 3. 2013

V neděli 3. března 2013 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k požáru klestí nad vlakovým nádražím v Napajedlích. Poplach byl vyhlášen v 1:18 hod., jednotka vyjela v počtu 1 + 1 s cisternou Avia D 75 (CAS 8). Při příjezdu na místo zásahu (hromada klestí vedle zahrádkářské osady Svatojánky) zde již byla přítomna jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Otrokovice s cisternou Renault Midlum (CAS 24), která provedla likvidaci drobného požáru. JSDHM Napajedla tvořila zálohu na místě události. Pravděpodobnou příčinou požáru bylo nedostatečné uhašení klestí po neohlášeném pálení během dne. Po zadokumentování zásahu se obě jednotky vrátili na základny.