Technická pomoc - odčerpávání vody po přívalovém dešti v Napajedlích

13. 6. 2012

Ve středu 13. června 2012 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k čerpání vody po přívalovém dešti ze sklepa podnikatelského objektu na Jiráskově ulici. Poplach byl vyhlášen v 15:25 hod., jednotka vyjela v počtu 1 + 5  s dopravním automobilem Avia 30 (DA 12) a osobním automobilem Škoda Felicia. Po příjezdu na místo zásahu (Hospoda u Jima) zjištěno cca 15 cm vody ve sklepě. Voda byla odčerpána pomocí elektrického kalového čerpadla ECM 100 ve spolupráci se členy Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Babice, kteří se následně dostavili s cisternou MAN (CAS 24). Během cesty k zásahu se na základě informací pracovnice oddělení životního prostředí Městského úřadu Napajedla část jednotky oddělila a provedla odčerpání vody z laguny na parkovišti u bytového domu na ulici Zábraní a laguny u panelového domu na Nábřeží (blok č. VIII), obojí pomocí plovoucího přenosného čerpacího agregátu PPCA. Po ukončení čerpání se celá jednotka vrátila na základnu.