Technická pomoc - čištění kanalizační vpusti v průmyslové zóně

13. 6. 2012

Ve středu 13. června 2012 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k čerpání vody z areálu PSG v Otrokovicích-Kvítkovicích. Poplach byl vyhlášen v 00:03 hod., jednotka vyjela v počtu 1 + 3  s cisternou Avia 31 (CAS 8) a osobním automobilem Škoda Felicia. Při příjezdu na místo zásahu již byla přítomna jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice v Otrokovicích s cisternou Renault Midlum (CAS 24), Jednotka sboru dobrovolných hasičů Otrokovice s cisternou Tatra 815 (CAS 32) a dopravním automobilem Land Rover a Jednotka sboru dobrovolných hasičů Kvítkovice s cisternou Liaz 101 (CAS K25) a dopravním automobilem Renault Master. Zatím co otrokovičtí hasiči zjišťovali možnost vstupu do areálu, JSDHM Napajedla průzkumem zjistila, že došlo k ucpání kanalizační vpusti do řeky Moravy u areálu PSG za čerpací stanicí Shell a následkem toho k zaplavení příkop kolem silnice a vytvoření laguny vedle areálu PSG. Voda přetékající z laguny následně zaplavovala areál PSG. Napajedelští hasiči zahájili čištění mříží vpusti, čímž došlo k postupnému snižování hladiny vody v příkopech a ve vytvořené laguně a následně se přestal areál PSG zaplavovat. Po snížení hladiny byla ostatní jednotky odeslány na základny a na místě byla ponechána pouze JSDHM Napajedla. Po úplném vyčištění vpusti se i napajedelští hasiči vrátili zpět.

Další informace na stránkách Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje: