Technická pomoc - čerpání vody a instalace protipovodňových barier v Otrokovicích

13. 6. 2012

Ve středu 13. června 2012 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k čerpání vody po přívalovém dešti v Otrokovicích-Kvítkovicích. Poplach byl vyhlášen v 17:34 hod., jednotka vyjela v počtu 1 + 5  s dopravním automobilem Avia 30 (DA 12) a osobním automobilem Škoda Felicia. Při příjezdu na místo zásahu (Kvítkovice, ul. Padělky) již byla přítomna jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice v Otrokovicích s cisternou Renault Midlum (CAS 24), Jednotka sboru dobrovolných hasičů Otrokovice s cisternou Tatra 815 (CAS 32) a dopravním automobilem Land Rover a Jednotka sboru dobrovolných hasičů Kvítkovice s cisternou Liaz 101 (CAS K25) a dopravním automobilem Renault Master. Na poli se zde za hrází vytvořila laguna, která ohrožovala rodinné domy pod hrází. Napajedelští hasiči pomohli svým otrokovickým kolegům s instalací motorových kalových čerpadel HZS Zlínského kraje určených k odčerpání vody z laguny a následně s instalací protipovodňových barier na hrázi. Poté se jednotka přesunula do severní části areálu Moravanu Otrokovice, kde z důvodu odčerpávání velkého množství vody v Kvítkovicích došlo k částečnému zaplavení areálu. Hasiči zde opět pomohli s instalací čerpadel a protipovodňových barier. Po ukončení čerpání v Moravanu se jednotka vrátila na základnu.

Další informace na stránkách Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje:

Náhledy fotografií ze složky Technická pomoc 13.6.2012 Otrokovice