Požár staré cihelny v Napajedlích

8. 2. 2012

Ve středu 8. února 2012 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k požáru budovy staré cihelny v Napajedlích. Poplach byl vyhlášen ve 4:35 hod., jednotka vyjela v počtu 1 + 2  s cisternou Avia 31 (CAS 8) a osobním automobilem Škoda Felicia. Při příjezdu na místo zásahu (část areálu staré cihelny na Zámoraví) již byla přítomna jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice v Otrokovicích s cisternami Renault Midlum (CAS 24) a Tatra 815 (CAS 32), která prováděla hašení požáru, a dále Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Babice s cisternou MAN (CAS 24), která doplňovala vodu a obsluhovala 1 útočný proud C otrokovických hasičů. Členové JSDHM Napajedla tvořili zálohu na místě události a později pomáhali s rozebíráním konstrukcí. Na místo se dostavila také Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Otrokovice s cisternou Tatra 815 (CAS 32), která byla odeslána zpět na základnu. Po ukončení zásahu  byly také ostatní jednotky odeslány na základny. Pravděpodobnou příčinou požáru v budově obývané bezdomovci byla nedbalost při vytápění.

Náhledy fotografií ze složky Požár staré cihelny 8. 2. 2012