Rozsáhlý požár v Chropyni

11. 4. 2011

V pondělí 11. dubna 2011 zasahovali členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla, spolu s dalšími profesionálními a dobrovolnými hasiči, při rozsáhlém požáru ve výrobním a logistickém areálu v Chropyni. Jednotka vyjela na výzvu Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje v 6:00 hod. v počtu 1 + 3  s cisternou Avia 31 (CAS 8) a osobním automobilem Škoda Felicia vystřídat hasiče u dlouhotrvajícího zásahu. Po příjezdu na místo požáru (výrobní objekt firmy Remiva) byla JSDHM Napajedla po poradě štábu velitele zásahu přidělena k obsluze pravého proudu s těžkou pěnou vedeného z cisterny Tatra 815 (CAS 32) slavičínských dobrovolných hasičů na 2. bojovém úseku. Napajedelští hasiči vybaveni z důvodu silného zakouření vzduchovými dýchacími přístroji provedli pokrytí vymezené části úseku hasební pěnou. Dále pak pomáhali s motáním hadic a zapůjčením armatur ostatním přítomným jednotkám. Po předání požářiště zástupcům majitele objektu byly hasební práce ukončeny a všechny přítomné požární jednotky byly velitelem zásahu odeslány na základny.

Další informace na www stránkách Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje:

Záběry České televize:

Náhledy fotografií ze složky Rozsáhlý požár v Chropyni duben 2011