Požár trávy kolem železniční trati

Ve čtvrtek 21. dubna 2011 zasahovali členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla při požáru trávy kolem železniční trati u železničního mostu přes řeku Moravu směrem na Otrokovice. Poplach byl vyhlášen v 15:15 hod., jednotka vyjela v počtu 1 + 2  s cisternou Avia 31 (CAS 8). Po příjezdu na místo zásahu (příjezd po cyklostezce podél řeky Moravy) zjištěna hořící tráva na levém náspu železniční trati Otrokovice - Napajedla. JSDHM Napajedla vytvořila jeden útočný proud „C“ z vlastní cisterny (později CAS doplňována z řeky Moravy pomocí plovoucího čerpadla PPCA) a provedla uhašení požáru. Dále provedla dohašení dalšího úseku náspu, u kterého zasahovaly jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Spytihněv (s dopravním automobilem Avia 21) a Babice (s cisternou CAS 24 MAN). Příčinou požáru, při kterém na úseku trati Tlumačov - Spytihněv zasahovalo celkem 10 požárních jednotek, bylo zablokování brzdy jednoho z projíždějících vlaků. Po ukončení zásahu se JSDHM Napajedla vrátila na základnu.