Likvidace nebezpečného hmyzu

V pondělí 1. srpna 2011 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla požádáni o pomoc při likvidaci nebezpečného hmyzu. Jednotka vyjela v 19:42 hod. v počtu 1 + 4 s cisternou Avia 31 (CAS 8) doplněnou o potřebné vybavení a osobním automobilem Škoda Felicia. Po příjezdu na místo zásahu (rodinný dům na Jiráskově ulici v Napajedlích) jednotka zjistila, že se na půdě rodinného domu nachází hnízdo sršňů, kteří ohrožují obyvatele domu. Hasiči pomocí insekticidů hmyz zlikvidovali a hnízdo mechanicky odstranili. Následně ještě prováděli likvidaci vracejících se sršních jedinců a zlikvidovali vosí hnízdo ve spáře pod střechou domu. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila na základnu.

Náhledy fotografií ze složky Likvidace nebezpečného hmyzu 1. 8. 2011