Domnělý požár v zámeckém parku

2. 10. 2011

V neděli 2. října 2011 vyjížděli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla k domnělému požáru v zámeckém parku v Napajedlích. Poplach byl vyhlášen v 6:28 hod., jednotka vyjela v počtu 1 + 2  s cisternou Avia 31 (CAS 8). Při příjezdu na místo zásahu, odkud byl občany hlášen oheň a dým viditelné přes zámeckou zeď, již byla přítomna jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice v Otrokovicích s cisternou Renault Midlum (CAS 24), která průzkumem zjistila, že se jedná o planý poplach. V parku probíhalo nenahlášené pálení dřeva. Velitel zásahu proto odeslal JSDHM Napajedla i Jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Babice s cisternou MAN (CAS 24), která se následně dostavila, zpět na základny.