Další požár rodinného domu v Halenkovicích

26. 11. 2011

V sobotu 26. listopadu 2011 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k požáru rodinného domu v Halenkovicích. Poplach byl vyhlášen ve 21:43 hod., jednotka vyjela v počtu 1 + 5  s cisternou Avia 31 (CAS 8) a osobním automobilem Škoda Felicia. Při příjezdu na místo zásahu již byla přítomna Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Halenkovice s cisternou Tatra 138 (CAS 32) a technickým automobilem Opel Movano a jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice v Otrokovicích s cisternou Renault Midlum (CAS 24) a automobilovým žebříkem Mercedes, které prováděly hašení požáru. Členové JSDHM Napajedla se střídavě se 2 proudy "C" ostatních přítomných jednotek zapojili do dohašování skrytých ohnisek požáru jak uvnitř domu, tak po odkrytí střešní krytiny i na půdě, z důvodu silného zakouření se vzduchovými dýchacími přístroji. Dále pak pomáhali s rozebíráním střešních konstrukcí a s vyhazováním sena z půdy domu.Po uhašení požáru byla na místě ponechána místní jednotka, která prováděla dohlídku na požářišti. Zbývající jednotky byly odeslány zpět na základny.

Další informace na stránkách Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje: