Další odchyt obtížného hmyzu

21. 5. 2011

V sobotu 21. května 2011 byli členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla povoláni k dalšímu odchytu včelího roje. Poplach byl vyhlášen ve 14:20 hod., jednotka vyjela v počtu 1 + 2 s cisternou Avia 31 (CAS 8) doplněnou o potřebné vybavení. Po příjezdu na místo zásahu (zahrádka před rodinným domem na ulici Dr. Beneše v Napajedlích) jednotka zjistila, že se na stromě ve výšce cca 1 m nachází větší včelí roj. Vzhledem k tomu, že roj ohrožoval obyvatele rodinného domu, bylo nutné jeho odstranění. Jednotka provedla skropení roje vysokotlakým proudem vody a následně odsátí pomocí vysavače listí. Tuto činnost dvakrát zopakovala, dokud nedošlo k úplnému odstranění roje. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila na základnu.

Náhledy fotografií ze složky Další ochyt včelího roje 21. 5. 2011