Soustředění mladých hasičů 2012

30. 8. 2012

Ve dnech 26. - 30. srpna 2012 proběhlo v rekreačním středisku Cammila v Morkovicích - Slížanech Soustředění mladých hasičů, které pro své mladé členy uspořádal Sbor dobrovolných hasičů v Napajedlích.
     Mladí hasiči se zde připravovali na nový ročník hry PLAMEN. Nacvičovali disciplíny Závodu požárnické všestrannosti - střelbu ze vzduchovky na dřevěné špalíky, základy topografie - značky, orientaci mapy a určování azimutu. Vyzkoušeli si použití přenosných hasicích přístrojů teoreticky i prakticky, určování věcných prostředků požární ochrany, zkusili i překonávání vodorovného lana.
     V úterý 28. srpna 2012 navštívili mladí hasiči se svými vedoucími ve Vyškově požární stanici Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, Aquapark, Zoologickou zahradu a Dinopark. Ve středu si pak horký den zpestřili návštěvou morkovického koupaliště. Běhěm soustředění proběhl také karneval, táborák s opekáním špekáčků a noční hra, při které se mladí hasiči orientovali podle svítících tyčinek.
     Kromě mladých hasičů se Soustředění zúčastnily také dva rodinné týmy. Děti i jejich vedoucí - všichni společně využili několika posledních prázdninových dnů a pěkného počasí k aktivní přípravě na nový pracovní i školní rok.

Náhledy fotografií ze složky Soustředění mladých hasičů 2012