Vzpomínka na hasiče z New Yorku 2017

11. 9. 2017

V pondělí 11. září 2017 uctili členové Sboru dobrovolných hasičů v Napajedlích památku svých 343 amerických kolegů - hasičů z New Yorku, kteří před šestnácti lety tragicky zahynuli po teroristickém útoku v troskách Světového obchodního centra při plnění svého poslání, při snaze pomoci svým spoluobčanům.
     Tato malá pietní vzpomínka se uskutečnila u soukromého památníku v Zahradní ulici v Napajedlích.
     Památník přesně v americkém stylu, včetně sochy dalmatina, který je tradičním maskotem hasičů v USA, postavil na své zahradě v roce 2003 profesionální hasič ve výslužbě Antonín Pavelka jako vzpomínku na své kamarády - hasiče, kteří se z newyorkských „dvojčat“ také nevrátili.
     Každoročně zde vždy 11. září zapaluje svíčku a do kbelíku s vodou dává kytici, od roku 2005 i s napajedelskými hasiči.