Slavnostní nástup 2012

4. 5. 2012

V pátek 4. května 2012 uspořádal Sbor dobrovolných hasičů v Napajedlích slavnostní nástup u příležitosti svátku svatého Floriána, patrona hasičů. Nástup se konal uprostřed Masarykova náměstí, kde socha tohoto světce stojí.

Nástup začal zahoukáním hasičské cisterny. Napajedelští hasiči nastoupili pod velením M. Mikeše, který následně podal hlášení veliteli P. Škopíkovi. Ten přivítal přítomné členy SDH Napajedla a přihlížející spoluobčany a seznámil je s důvody, proč se zde napajedelští hasiči sešli. Připomněl legendu o Floriánovi, římském vojákovi, který tajně pomáhal pronásledovaným křesťanům. Když byl roku 304 n. l. prozrazen a umučen, stal se patronem proti požárům a vodě.

Dále P. Škopík připomněl, že letos 1. září proběhnou oslavy 130. výročí dobrovolné požární ochrany v Napajedlích. V této souvislosti zdůraznil nelehké začátky při založení dobrovolného hasičského sboru v roce 1882 a v prvních letech jeho existence

Po malé kulturní vložce, kdy A. Škopíková přednesla Modlitbu hasiče, položili zástupci SDH Napajedla kytice k Floriánově soše. Pak již následoval povel k rozchodu a závěrečné zahoukání cisterny.

Náhledy fotografií ze složky Slavnostní nástup 2012