Beseda s hasiči v Klubu důchodců 2012

10. 4. 2012

V úterý 10. dubna 2012 se v Klubu důchodců uskutečnila beseda s napajedelskými dobrovolnými hasiči zaměřená na 130. výročí dobrovolné požární ochrany v Napajedlích, které letos hasiči oslaví.
     Beseda byla zahájena básní ze staré řecké báje a pak už bývalý starosta SDH Napajedla seznámil členy klubu s jednotlivými obdobími existence napajedelských hasičů. V průběhu vyprávění kolovaly mezi posluchači různé důležité staré dokumenty: první stanovy, publikace vydané k vybraným výročím, albumy s fografiemi z činnosti. Napajedelští hasiči myslí také na svoji budoucnost a proto již 55 let pracují s mládeží a vychovávají si své nástupce.
     Závěrem besedy shlédli členové klubu ukázku zásahové výstroje a výzbroje hasičů a zásahový speciál - cisternu JSDHM Napajedla. Po společné fotografii u cisterny se všichni účastníci besedy s hasiči rozloučili.

Náhledy fotografií ze složky Beseda s hasiči v klubu důchodců 2012