Silvestrovská pohotovost 31. 12. 2017

31. 12. 2017

V neděli 31. prosince 2017 drželi členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla již tradičně celou noc pohotovost. Tentokrát v početním stavu 1+4 s cisternou Avia D75 (CAS 8).
     Služba hasičům začala ve 20,00 hod., kdy ohlásili zahájení pohotovosti na operační středisko Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje (HZSZLK). Poté již vyrazili k první kontrolní projížďce městem, při které si zhruba zmapovali napajedelské provozovny, které měly večer a v noci otevřeno a u kterých se dala předpokládat zvýšená koncentrace odpálené zábavné pyrotechniky.
     O půl noci, při hlídce naproti radnice, členové JSDHM provizorně ozvučili prostor náměstí a popřáli všem přítomným napajedelským občanům mnoho štěstí v novém roce 2018. Nechyběl ani slavnostní novoroční přípitek sektem, samozřejmě nealkoholickým.
     Po utichnutí rachejtlí a dělobuchů na náměstí pokračovali hasiči v kontrolních projížďkách městem. Během první novoroční kontroly města narazili hasiči na požár kontejneru na papír - viz samostatný článek - po jeho uhašení pak hasiči pokračovali v kontrole města. V 5,00 hod. po poslední kontrole města, kdy již šla většina občanů spát a hluk z ulic se vytratil, nahlášením na operační středisko HZSZLK členové JSDHM Napajedla pohotovost ukončili.