Silvestrovská pohotovost 2012

31. 12. 2012

V pondělí 31. prosince 2012 drželi členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Napajedla již tradičně celou noc pohotovost. Tentokrát v početním stavu 1+3 s nově rekonstruovanou cisternou CAS 8 - AD 75.
     Služba hasičům začala ve 20,00 hod., kdy ohlásili zahájení pohotovosti na operační středisko Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje (HZSZK). Poté již vyrazili k první kontrolní projížďce městem, při které si zhruba zmapovali napajedelské pohostinské provozovny, které měly večer a v noci otevřeno a u kterých se dala předpokládat zvýšená koncentrace odpálené zábavné pyrotechniky.
     Během první kontroly města byli hasiči odvoláni k požáru do Otrokovic - viz samostatný článek - po návratu z Otrokovic při dalších projížďkách pak s přestávkami prováděli celkovou kontrolu města.
     O půl noci, při hlídce naproti radnice, členové JSDHM provizorně ozvučili prostor náměstí a popřáli všem přítomným napajedelským občanům mnoho štěstí v novém roce 2013. Nechyběl ani slavnostní novoroční přípitek sektem, samozřejmě nealkoholickým.
     Po utichnutí rachejtlí a dělobuchů na náměstí pokračovali hasiči v kontrolních projížďkách městem. V 6,00 hod. po poslední kontrole města, kdy již šla většina občanů spát a hluk z ulic se vytratil, nahlášením na operační středisko HZSZK členové JSDHM pohotovost ukončili.